Zakázáno

24. ledna 2015 v 17:15 | Deborah W

Zakázáno! Při tom slově se mi okamžitě vybaví dopravní značka zákazu vjezdu, bílý kruh orámovaný červeně. Všimli jste si, že zákaz je většinou spojen s červenou. Nejezděte, když svítí na semaforu červená! Nepřecházejte na červeného panáčka! Nesmí se to a zase tamto.

Nevstupujte na trávník v parku! Nenechávejte volně pobíhat psa!

Zákazů je spousta. Některé dávají smysl. Některé jsou nesmyslné až směšné.

Zakázané ovoce nejlépe chutná. Kolik z nás natáhne ruku po sousedově jablku, i když ví, že nás za ni může chytit. Kolik z nás riskuje překračování zákazů.

Proč? Pro adrenalin, který se nám riskováním vyplavuje do krve a přináší jakousi chvilkovou euforii? Pro polichocení vlastního ega - kam na nás se zákazy?

Zamysleme se. Kdyby některé zákazy neexistovaly, panoval by chaos a možná by k újmě přišly i naše životy. Co si vlastně lze myslet o člověku, který svévolně podleze spuštěné šraňky, když na semaforu svítí červená, vyzvání výstraha a vlak už je skoro na dohled? Porušuje zákaz. Riskuje svůj život. Ale, jak k tomu přijdou ti ostatní? Strojvedoucí, lidé ve vlaku, lidé a motoristé čekající až se šraňky zvednou. Právě z tohoto je patrné, že některé zákazy by se překračovat neměly. Ty, které nám mohou zachránit život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 5. března 2015 v 21:44 | Reagovat

Uznávám, některé zákazy k něčemu jsou, ale kdyby byli lidé dostatečně přemýšliví, vlaku by přece do cesty nevlezli, pokud mají nějaký pud sebezáchovy. Ale některé zákazy jsou jen směšné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama