Předsudky

6. února 2015 v 17:55 | Deborah W
Předsudky v sobě máme hluboce zakořeněné a neseme si je od útlého dětství, kdy se nám dostávaly do podvědomí díky rodičům. Předsudek máme spojený právě s něčím tím tak zvaně zakořeněným, aniž bychom si sami ověřili, že je to možná docela jinak.
S předsudky se budeme dívat na jedince, kteří se vyčleňují z běžného standardu. S předsudky se budeme vyhýbat místům, o kterých z vyprávění víme, že jsou nebezpečná. S předsudky budeme ohrnovat nos nad jídly, která jsme sice nikdy neokusily, ale máme je zařazená jako ta, která nelze pozřít.
Mnozí muži se možná nezbaví předsudků z toho, že když za sebou nemají ve čtyřiceti úspěšnou kariéru, nejezdí v autě za milión, nepostavili dům, tak v životě vlastně neobstáli. Pro změnu mnohé ženy mohou mít předsudky z toho, že když se nevdají a nebudou mít děti, bude na ně společnost pohlížet jako na vybíravé nebo přelétavé.
Předsudků je mnoho a vždycky jsou zároveň spojeny i s úzkoprsostí a maloměšťáctvím.
Zbavme se předsudků!
Žijme tak, jak doopravdy chceme jen my sami. Nenechme se svazovat nikým a ničím. Mnohdy totiž zjistíme, že právě to omezování druhými vedlo díky předsudkům k naší sklíčenosti, frustraci a zbytečnému stresu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 5. března 2015 v 21:40 | Reagovat

Předsudků se lze zbavit, mně samotné se to do jisté míry povedlo. Ale většina lidí jich má až příliš. Ono je lehké, někoho nebo něco jen tak zaškatulkovat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama