I ty, Brute?

3. dubna 2015 v 19:51 | Deborah W
Někdy se Vám stane, že potkáte člověka, který neprožívá zrovna snadné období. Jeho osobní život se ocitl na mrtvém bodě, v zaměstnání na něj nakládají čím dál víc a víc, a zdraví nemá také zrovna v tom nejlepším stavu. Zkrátka se na něj řítí celý svět. A tak se snažíte, abyste mu pomohli to nešťastné období překlenout, vlili mu do žil novou energii, naplnili jeho život tak, aby zase viděl budoucnost a těšil se na ni. Děláte to rádi, nic za to nečekáte a máte radost, že jste někoho mohli udělat šťastným. Jenže, pak jednoho dne přijde okamžik, kdy i Vám přízeň osudu ukáže záda. V práci dostanete padáka, chytnete každou virózu a osobní život je hromádka střepů. Jaképak je však Vaše překvapení, když Vám člověk, kterému jste v nejtěžším momentě pomohli, a pro změnu byste teď potřebovali alespoň jeho malou podporu, dá najevo, že od něj nemůžete očekávat nic. Najednou nemá čas, vlídné slovo, zájem. Za svou pomoc jste přece nic nečekali, tak čemu se vlastně divit, ale tohle je opravdu silná káva a ukazuje na charakter nevyzrálého člověka, který se bojí učinit rozhodnutí, aby neohrozil hlavně sám sebe.
A Vám je jenom smutno z toho poznání a z té zrady.
Asi nějak tak muselo být Gaiu Juliu Caesarovi, když se díval v senátě na své vrahy, mezi nimiž byl i Marcus Iunius Brutus, kterému dal předtím milost.
A protože jsou Velikonoce, nelze nepomyslet na to, že asi nějak tak muselo být i Ježíši Nazaretskému, když ho Jidáš políbil, vydal vojákům a za třicet stříbrných zradil.
Oba zrádci, Brutus i Jidáš skončili své životy vlastní rukou. Svědomí je nejspravedlivější soudce.
Et tu, Brute? - I ty, Brute?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 3. dubna 2015 v 20:10 | Reagovat

Moc se mi líbí ta věta: "Svědomí je nejspravedlivější soudce."
Pěkný článek :)

2 Laleh Maro Laleh Maro | E-mail | Web | 6. dubna 2015 v 17:44 | Reagovat

Ou. Dobrý článok. :-) Treba uznať. Úplne sa v tom vidím. Zbytočná ochota niekedy. Ale aspoň vidieť tú silu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama