Mučení povoleno?

9. dubna 2015 v 19:28 | Deborah W
Mučení povoleno?
Už samo toto slovní spojení vzbuzuje odpor, protože v sobě nese cosi zvráceného a úchylného. V normálním světě je týrání druhé bytosti, ať se už jedná o člověka nebo o zvíře tak primitivním zavrženíhodným činem, že nelze ani pomyslet na to, že by něco takového mohlo být povoleno. Ten, kdo týrá druhého jedince, obvykle trpí pocitem méněcennosti a tímto způsobem se vždycky snaží vykompenzovat svoje nevyzrálé ego. Případně sám trpěl, třeba v dětství nebo v dospívání, a nyní si tyto svoje křivdy vybíjí na někom jiném. Při bližším zkoumání by došlo jistě na Sigmunda Freuda, známého to psychiatra a jeho teorii psychoanalýzy.
Nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě. Tolik říká pravdivé přísloví. Nakonec, týrání druhých má v povaze jenom člověk. Nebo snad někdo viděl, že by některé zvíře týralo druhé? Zvířata se navzájem zabíjejí jen z nutnosti, kvůli obživě, ale žádné to nečiní ze zvrácenosti, nebo pro pobavení.
Člověku je v tomto případě, bohužel, dána právě i ona zvrácenost. Zasahovat do lidské důstojnosti je ale projevem největší zbabělosti a ubohosti.
Tudíž rozhodně nepovoleno!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IrethClare IrethClare | Web | 10. dubna 2015 v 21:22 | Reagovat

Dost hezky shrnuto. Někteří lidé jsou ale takoví a vlastně nic s tím nemůžeš udělat. Kolikrát když vidím třeba v televizi nabo na internetu jak někdo týrá zvíře, je mi zle a nejradši bych si i přála, aby se to tomu člověku stalo taky... což možná trochu odporuju sama sobě :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama