Malá kapka v obrovském oceánu

12. června 2015 v 19:38 | Deborah W

Téma článku tohoto týdne mi připomnělo Konfucia, který pravil, že lépe než si stěžovat na tmu, je zažehnout třeba i malé světlo.

Oceán je široširý a jedna malá kapka v něm je naprosto bezvýznamná, to asi napadne mnohé z nás. Ale, je tomu tak doopravdy?

Zkusím si to celé převést na lidskou společnost. Na lidstvo, které opanovalo planetu Zemi, na jednotlivé národy, které obývají své státy. A ty národy sestávají z jednotlivců. Individualit, přičemž každá je jiná. O některých jedincích se nikdy nic nedozvíme. Prožijí svoje obyčejné všední životy od narození až do smrti. Někteří naopak svými činy, ať na poli politickém, kulturním či sportovním, dalekosáhle předčí hranice svých států, mnohdy se o nich učí celé generace a zůstává po nich nesmazatelná stopa. Ale, ať už se jedná o ty obyčejné nebo o ty neobyčejné jedince, všichni jsou vlastně takovými pomyslnými kapkami, které tvoří obrovský oceán, jež v tomto případě představuje lidstvo. Kdyby nebylo kapek, nebyl by ani oceán.

A tak vlastně i malá kapka v obrovském oceánu má svoje nesmazatelné a nenahraditelné místo.

Pokud si tedy někdy budeme připadat nicotní a bezvýznamní, pak bychom neměli zapomínat na to, že i naše místo je jedinečné a nezastupitelné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 12. června 2015 v 19:51 | Reagovat

Každý z nás je tou pomyslnou kapkou, záleží na tom, jakou sami sobě dáváme váhu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama