Strašidla pod postelí

30. července 2015 v 19:46 | Deborah W
Každý má z něčeho strach. A říká se, že ten, kdo se něčeho bojí, si na to má tak zvaně sáhnout, a tím ten strach překoná. Jenže to není tak docela pravda. Donuťte toho, kdo se bojí skočit padákem, aby se vrhl střemhlav dolů z letadla. Přimějte toho, kdo má fobii z myší, pavouků nebo hadů, aby na tato zvířata sáhl. Zkrátka a dobře, některé překonávání strachu by pro dotyčného mohlo skončit nevratným celoživotním traumatem.
Taková strašidla pod postelí, ale mohou být i jakýmsi synonymem pro rčení kostlivec ve skříni. Kdy se znenadání objevuje něco naprosto nečekaného.
Ale, pak je tu samozřejmě ten docela obyčejný strach, který vyvolává nepříjemné mrazení po celém těle, rychlé bušení srdce, kdy se zorničky rozšiřují, a my jsme připraveni buď k útoku, nebo útěku.
Mnozí z nás jistě v souvislosti s tímto tématem zavzpomínají i na časy, když byli ještě dětmi a báli se vejít do svého pokoje po zhlédnutí nějakého hororového filmu v televizi. Rychle pak zapadli do postele, přikryli se až k bradě, a mnohdy se domnívali, že pod postelí opravdu číhá strašidlo. S ranním rozbřeskem pak s úlevou zjistili, že pod postelí žádné strašidlo není.
Některý strach překonat nelze, ale jak vidno, někdy se něčeho bojíme úplně zbytečně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama