Emoce a jiné nesmysly

4. srpna 2015 v 19:10 | Deborah W
Láska Nenávist. Radost Smutek. Touha Zklamání. Nadšení Vztek. Euforie Vyhoření.
Emoce.
Přicházejí docela nečekaně. Napadají nás naprosto nepřipravené. A pěkně s námi cloumají. Výkyvy našich nálad se přelévají sem a tam jako na tobogánu. Naráz prudce stoupají do závratných výšek a vzápětí se bleskurychle řítí do hlubokých propastí. I když se jim chceme bránit, neubráníme se, a ony si s námi stejně udělají, co budou chtít. Rozpumpují v nás adrenalin, který z nás bude přímo tryskat, a vzápětí nás připraví o nejposlednější zbytky sil.
Emoce prožíváme naplno, protože jinak se ani prožívat nedají.
Milujeme nebo nenávidíme z celého srdce. Smějeme se nebo pláčeme, až se zalykáme. Toužíme po něčem tak moc, že je stejně tak moc silné i naše zklamaní, když to nezískáme. S elánem sobě vlastním jdeme třeba do předem prohraného boje a pak se stejnou vervou popouštíme uzdu vzteku. Čemu jsme věřili, a co nás přesto položilo na lopatky, jen málokdy odpustíme.
Můžeme se sice přetvařovat, skrývat před druhými všechno to, co se v nás v danou chvíli odehrává, ale jen mi sami víme, jak moc jsou naše emoce silné a jak moc nás dokážou ovládat.
Označovat emoce jako nesmysly, to je nesmysl samo o sobě.
Emoce nás sice svým způsobem omezují, protože ať chceme nebo nechceme, neumíme je ovládnout a musíme je prožít a následně nechat tak zvaně odeznít.
Ale kdyby byl náš život bez emocí, byl by snad sice vyrovnanější, klidnější a spořádanější, ale zároveň bychom byli o něco ochuzeni a to by byla škoda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama