Jak nemyslet

19. srpna 2015 v 17:13 | Deborah W
"Ty vůbec nemyslíš". Kolik z nás a kolikrát tuhle větu slýchalo při psaní domácích úkolů, které nám bedlivým okem kontrolovali rodiče. A vlastně měli pravdu, nemysleli jsme na zadané školní povinnosti, ale na docela jiné věci, které se daly dělat ve volném čase.
Myslíme pořád, protože proud myšlenek se nedá zastavit. Otázkou ale zůstává, na co myslet chceme a na co ne. Nemyslet chceme třeba na nějaké nehezké traumatizující věci, které nás naplňují úzkostí, strachem a stresem. Jak to ale udělat a nemyslet na ně, když nám je naše myšlenky pořád a pořád staví do popředí? Nemyslet na ně můžeme tak, že svou pozornost soustředíme a upneme k něčemu jinému, co nám pomůže naše myšlenky přesměrovat a naplní nás pro změnu radostí a uspokojením.
Po emocionální stránce se tedy nemyslet někdy vyplácí, ale jiné je tomu "nemyšlení" v běžném životě.
Nemyslet při řešení školních i pracovních úkolů může znamenat špatné ohodnocení. Nemyslet při půjčování si peněz na nesmysly, může znamenat krach. Nemyslet při přecházení ulice nebo při řízení auta, může znamenat smrt.
Je tedy nemyslet a NEMYSLET.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 19. srpna 2015 v 18:43 | Reagovat

Velmi dobře napsané. Mě v hlavě převládají spíše ty negativní myšlenky. Mnohdy se silou snažím převést ty splíny na pozitivní vibrace, ale je to ještě horší. Pro mě termín "radši nemyslet" ani nemůže existovat.

2 Zatoko Zatoko | Web | 25. srpna 2015 v 15:19 | Reagovat

Zajímavý článek ^^ Já mám hlavě spousty myšlenek..Nemysle je těžké ale přeci to jde zvládnout. Oh.. ^^

Em ještě něco, mohla by jsi prosím pro mě hlásnou v jedné anketě:

http://aikoandsayuri.blog.cz/1508/4-kolo-hlasovani

Moc bych ti za to děkoval ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama