Vnitřní démon

16. srpna 2015 v 16:58 | Deborah W

Kdyby vnitřní démon neexistoval, nebyli by ani vrazi, ani násilníci, ani alkoholici, ani feťáci a další jedinci pohybující se na hraně.

Vnitřní démon je jakási temná strana každého z nás. Každý má tedy svého vnitřního démona a je úplně jedno, zda se jedná o jeptišku nebo podvodníka. Záleží jenom na tom, zda otevřeme pomyslné dveře klece a dovolíme vnitřnímu démonu projevit se naplno, či mu nikdy nedovolíme spatřit světlo světa.

Naše temná strana, to je ono pomyslné zlo, které v nás dřímá, ďábel našeptavač, který nám slibuje vzdušné zámky a truhlice plně peněz za propadnutí duše.

Asi každý si všiml, že jedinec, který nechal vnitřního démona nad sebou zvítězit, se z jeho spárů jen nelehce dostává. Závislák na alkoholu či drogách se těžko léčí a mnohdy do všeho sklouzne znovu. Násilníci a vrazi mají na svém kontě nejeden odpykaný trest a znovu a znovu končí za zdmi věznic.

Každé zlo, které chceme spáchat, se může lehce obrátit proti nám, a tak je snad lepší vnitřního démona nepokoušet a nechat ho navždy spát v tom nejhlubším žaláři naší duše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama