Život není fér

11. září 2015 v 18:23 | Deborah W
Že život není fér, se nám začne zdát v okamžiku, kdy se s něčím snažíme srovnat, s něčím se pereme, kdy se ocitneme tak zvaně na dně, a máme pocit, že nám život háže klacky pod nohy a nic se nám nedaří.
Ve škole se můžeme sebevíc učit, ale protekční spolužák vychodí ročník bez problémů, aniž skoro otevře učebnici. Chtěli bychom chodit na prestižní školu, ale rodiče na to nemají peníze, přičemž sousedovic ratolest se v pohodě a ještě s tučným kapesným touto školou bezzájmově prokouše a ve finále se stejně vystudovanému oboru nevěnuje. To fér samozřejmě není, a když někdo řekne, že si vydělává na školu brigádou, zaplatit třeba padesát tisíc za pololetí, není legrace, a brigádou na to většina nevydělá. A stipendium každý nedostane.
Zrovna tak není fér, pokud budete v zaměstnání pracovat na víc než sto procent, ale lepší ohodnocení dostane kolega nemakačenko, který ale znamenitě umí polichotit šéfovu egu a zásobuje jej v rámci svého patolízalského řiťolezectví nejnovějšími drby z pracoviště.
Fér není ani to, když si druhořadá modelka "zařídí" sponzora v podobě movitého podnikatele, zatímco jiná, mnohem lepší, ovšem bez "sponzora", by se mohla upředvádět k smrti a neštěkne po ní ani pes.
Nefér jsou samozřejmě věci, které se dějí, a my je nemůžeme nijak ovlivnit, třeba nemoc.
Nefér je třeba i to, že vyhrávají ti drzejší a movitější.
A tak můžeme mít někdy pocit, že čím víc budeme pracovitější a serióznější, tím víc k nám život nebude fér. Tato nepřímá úměrnost v nás mnohdy vyvolá beznaděj a pesimismus.
Jenže, život nám po čase v jakési satisfakci ukáže i to, že ti, co vším zdánlivě bezproblémově proplouvali a byli tak zvaně dětmi štěstěny, mají problémy a mnohdy mnohem větší než by se nám zdálo. Že ta naoko bezstarostná a šťastná fasáda skrývá vnitřní ruinu a chaos.
Ruku na srdce, není vlastně ta férovost a neférovost života také trochu spojena ze závistí?
Tak padesát na padesát.
Ale, budeme-li se dobře dívat, pochopíme, že život je fér vlastně ke všem a že každý má to, co si zaslouží.
Že pokud budeme chtít, můžeme leccos zvrátit nebo odvrátit, zkrátka změnit. A pak si už nemusíme ztěžovat na to, že život není fér.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 11. září 2015 v 19:46 | Reagovat

Velký souhlas.

2 Jessica Koujo Jessica Koujo | 11. září 2015 v 19:52 | Reagovat

Velice pěkně napsané. Pokud chceš,tak se podívej na můj blog taky tam mám článek ale samozřejmě nikoho nenutím

3 Jessica Koujo Jessica Koujo | 11. září 2015 v 19:53 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama