10 důvodů, proč...

21. října 2015 v 16:03 | Deborah W
Když se 18. října 2015 objevila na internetu zpráva o tom, že kolem hvězdy KIC8642853, která se nachází mezi souhvězdím Labutě a Lyry, vzdálené 1481 světelných let od Země obíhá něco podivného, s čím se vědci zatím nesetkali, a co by se dalo přisuzovat i mimozemskému původu, napadlo mě 10 důvodů proč se s jinou civilizací nesetkat a 10 důvodů proč se s ní setkat.
Tak tedy:
10 důvodů proč...se s jinou civilizací nesetkat
1) Máme z nich strach
Ač k obloze, tedy do vesmíru míříme dalekohledy a teleskopy a hledáme jimi jiné civilizace, najednou jsme se lekli toho, že bychom je mohli konečně najít. Jako varovný signál si vybavíme třeba "Válku světů" a uvědomíme si, že by mohli být nebezpeční a zlikvidovat nás.
2) Ztratili bychom dominantní postavení
Zatím jsme měli neochvějný neotřesitelný status jediné civilizace v širokém dalekém vesmíru a najednou už by tomu tak nebylo. Není to tak, že ač hledáme, vlastně najít nechceme? Máme sice signály o tom, že sami ve vesmíru nejsme, že tu možná i jiné civilizace kdysi byly (atributů po celém světě je dost), ale tím bychom ztratili své výsadní postavení.
3) Co když jsou agresívní
Nejsou to třeba nějací potomci "Vetřelce", kteří nemilosrdně zaútočí na každého možného vesmírného konkurenta? Není proto lepší být docela nenápadnými, neupozorňovat na sebe a nelákat potencionální "přátele" na Zemi, protože by nás mohli zotročit. Co kdyby si tady udělali svou otrokářskou kolonii, kde by likvidovali neposlušné jedince odmítající jim sloužit?
4) Vyvolalo by to světovou nestabilitu
Ve světě, který je v dnešní době již tak nestabilní díky svým vlastním problémům, by to vyvolalo obrovský šok. Co máme od jiné civilizace očekávat? Chtějí se s námi přátelit nebo nás zotročit nebo dokonce rovnou zlikvidovat? Vládnoucí tohoto světa, kteří jistě informace o jiných civilizacích mají, moc dobře vědí, proč o nich nic nepouští na veřejnost. Sami se možná třesou o svoje pozice, které by příletem návštěvníků z vesmíru ztratili. Řád, který je na Zemi nastaven, by přestal fungovat. A vezměme si jako docela maličký případ, jakou nestabilitu vyvolala uprchlická krize, kterou vlastně nikdo neřeší a vzniká nerovnováha. Rovněž došlo k vychýlení řádu, a jaké to bude mít dopady, jistě brzy uvidíme.
5) Stejně bychom jim nerozuměli
Ač bychom s nimi chtěli navázat kontakt, jak bychom se dorozumívali? Jistě mluví, buď docela jinými jazyky, nebo se dorozumívají mimosmyslově, případně úplně jinak pro nás zatím nepochopitelně.
6) Mohli by na Zemi zavléci nemoci pro nás smrtelné
Představitelé jiné civilizace nejsou vůbec takoví jako my. Mají jinou skladbu těla, trpí i jinými nemocemi, kterými by nás mohli nakazit a zavléci mezi naši civilizaci epidemie, které by celé lidstvo vyhubily.
7) Stejně pro ně nejsme zajímaví
Možná už nás dávno zaregistrovali a vědí o nás. Ale jsou natolik vyspělí a dokonalí, že pro ně představujeme jen to, co by pro nás představoval primitivní opočlověk, a tak jim nestojíme obrazně řečeno za řeč, natož za navazování kontaktů.
8) Nejsou schopní cestovat v prostoru
Že by jiná civilizace měla na oběžné dráze nějaké svoje umělé satelity, ještě neznamená, že by uměla cestovat na takové vzdálenosti jako od svojí hvězdy k té naší, potažmo k planetě Zemi. Vždyť ani my toto ještě neumíme a myslet si, že ve vesmíru jsou jiné civilizace vyspělejší než my, je možná trochu zavádějící. Mohou být, ale také nemusejí.
9) Špatně si to vysvětlujeme, jsou to jen mraky, úlomky meteoritů, zbytky zničené planety
Co když je všechno docela snadno vysvětlitelné a jedná se jen o úlomky meteoritů, či zbytky nějaké zničené planety, popřípadě mračna. Vlastně nemáme představu, jak vypadají všechna vesmírná tělesa, zda mají všechna tvar koule, jak se zatím ukazovalo doposud, či zda se může jednat i o jiné tvary, a tento nový objev je toho důkazem.
10) Není to ani mimozemské ani vesmírné, zkrátka je to nevysvětlitelné
Je to opravdu něco nevysvětlitelného, co nevytvořila ani jiná civilizace ani to nevzešlo z vesmíru, a jenom to dokazuje naši malost a nicotnost ve vesmírném prostoru. Je toho ještě tolik, na co jsme při svém pátrání nenarazili a na co ani nikdy nenarazíme. A možná proto můžeme být rádi.
10 důvodů proč...se s jinou civilizací setkat
1) Výzkumy by došly naplnění
Po relativně krátkém hledání (co je pár desítek let, kdy lidstvo vyslalo sondy ke hvězdám, proti času vesmíru) se nám konečně podařilo objevit jinou civilizaci. Naše snaha sklízí úspěchy. Teď jen neudělat chybu při prvotním kontaktu.
2) Měli bychom konečně jistotu, že nejsme sami
Nejsme sami, potvrdily se náznaky, které jsme mohli vidět po celém světě. Ty náznaky, které nám tu jiné civilizace zanechaly a které si můžeme konečně vysvětlit. Máme jistotu, že vesmír tedy není vůbec opuštěný a my v něm nejsme jediní.
3) Navázali bychom s nimi kontakt
Po všem tom hledání, bychom s nimi navázali kontakt. Upozornili na sebe, dali jim souřadnice naší planety, pokud je už ovšem dávno nemají, a pozvali je doslova tak říkajíc na návštěvu, protože předpokládáme, že cestování vesmírem pro ně není, tak jako zatím pro nás, problém.
4) Změnilo by to svět
Svět by se změnil, ale kdo ví, zda ne k lepšímu. Možná by nás představitelé jiné civilizace naučili lépe se k sobě navzájem chovat, respektovat se (pokud předpokládáme, že jsou to inteligenčně vyspělejší jedinci). Rovněž by to lidstvo semklo a možná by pak zapomnělo na svoje žabomyší spory.
5) Dorozumívání probíhá mimosmyslově
Domluvit se s příslušníky jiné civilizace by nebyl problém, opět pokud předpokládáme jejich větší inteligenční potencionál. Ovládají telepatii a mimosmyslové vnímání, proto dokážou uhodnout naše myšlenky a my zase ty jejich. Anebo to byli právě oni, kdo umožnil dosazení lidstva na Zemi, proto budou vypadat jako my a dorozumívání s nimi nebude tím spíš vůbec žádný problém.
6) Dovedou léčit i nevyléčitelné nemoci
Díky setkání s nimi bychom se naučili léčit i pro nás dnes nevyléčitelné choroby. Možná bychom se dověděli mnoho zajímavostí z oblasti medicíny, léčitelství a třeba pak pochopili, že bylinkáři a šamani byli zatracováni neoprávněně. Možná se představitelé jiných civilizací dožívají vyššího věku a dokážou věk prodloužit téměř k nesmrtelnosti. Ale, ruku na srdce, kdo z nás by chtěl být nesmrtelný?
7) Dávno mají mezi námi své agenty a pravidelně nás navštěvují
Co když jsou to opravdu sondy jiné vyspělé civilizace? Co když už dávno žijí jejich agenti mezi námi, protože buď mají stejnou podobu jako my, nebo podobu dokážou dle potřeby měnit, a podávají "tam nahoru či dolů" pravidelné zprávy z planety Země? Co když nás i pravidelně navštěvují? Možná jsou natolik chytří, že do lidské civilizace prozatím nezasahují, protože vidí, že na setkání s nimi nejsme ještě dostatečně připravení a oni jsou tu prozatím jen v rolích jakýchsi pozorovatelů.
8) Dovedou cestovat vesmírným prostorem
Obíhající sondy jsou skutečně důkazem přítomnosti jiné civilizace. Její příslušníci tvoří vyspělý národ, znají nejmodernější technologie a materiály, dokážou cestovat jak v prostoru, tak i v čase a žádná vzdálenost není pro ně překážkou. Nyní se jejich vesmírná flotila zastavila v blízkosti hvězdy KIC8642853 a příští zastávka může být oběžná dráha planety Země.
9) Jedná se opravdu o sondy jiné civilizace
Žádné úlomky meteoritů, či zbytky zničené planety, mraky, nebo hvězdný prach, ale skutečně nefalšované sondy vytvořené jinou civilizací. Možná civilizace, která se z mateřské planety přesunula do těchto umělých satelitů, které představují jejich styl života. Možná vesmírná flotila, která se zastavila na cestě vesmírem, jak napsáno výše. Možná nový životní styl v této hvězdné soustavě.
10) Pomohlo by nám to vysvětlit a pochopit nekonečno
Kolikrát každý z nás přemýšlel o tom, co je nebo jak vypadá nekonečno. A co když nyní bychom na tuto otázku dostali konečně odpověď? Co když bychom se při setkání s jinou civilizací konečně dověděli, jak se to má nejen s vesmírem, jeho řádem, jeho stářím, zákonitostmi, ale i právě i s oním nekonečnem?
A tak 10 důvodů proč...se s jinou civilizací nesetkat představuje hlavně strach.
A 10 důvodů proč...se s jinou civilizací setkat znamená jakousi skrytou naději.
Jsme tedy připraveni na Blízké setkání třetího druhu?
Já ale osobně myslím, že dosud ne, protože strach převládá před nadějí, a možná je to dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 21. října 2015 v 16:17 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama