Čas říct sbohem

27. října 2015 v 17:30 | Deborah W
Čas říct sbohem máme možná tak trochu spojený s nadcházejícím dušičkovým obdobím a tedy se smrtí. Smrt, a sbohem mají společné to, že jsou definitivní, absolutní a konečné. Sbohem dáváme nejen člověku, se kterým se v důsledku smrti navždycky loučíme, ale i životu, který jsme dosud žili, pokud byl ten člověk jeho bezprostřední součástí.
Čas říct sbohem nastává ale i v okamžicích, které se smrtí nemají bezprostředně nic společného.
Je to vlastně chvíle představující rozhodný moment, kdy už ta která daná věc, nemá z nějakého důvodu pokračovat, protože přestala dávat smysl, motivovat nás.
Čas říct sbohem nastane ve vztahu, kterému jsme přes všechny možné i nemožné problémy dávali šanci, ale on stejně přestal fungovat.
Čas říct sbohem nastane při zaměstnání, kdy jsme víc vystresovaní, než pracujeme a jediným řešením se ukáže najít si něco normálnějšího.
Čas říct sbohem nastane při stěhování z nájemního bytu do vlastního domu, protože už donekonečna nechceme otrocky platit stále se zvyšující nájemné.
Čas říct sbohem nastane i tehdy, pokud se chceme zbavit starých věcí, které se nám už nelíbí a přestaly nás naplňovat, ať se už jedná o nábytek nebo oblečení.
Čas říct sbohem je třeba dát milovanému, byť prorezlému autu, které už neprojde technickou kontrolou.
Čas říct sbohem nastane pro každého jedince v jiném věku, když se dotyčný uvědomí, že jeho sny jsou nerealizovatelné a je třeba stát nohama pevně na zemi.
Když se s někým, nebo s něčím slovem sbohem loučíme, obvykle je to definitivní rozhodnutí, které mnohdy promýšlíme celou věčnost, a někdy trvá pár vteřin.
Čas říct sbohem, nastane, ale jednou pro každého z nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 she-keeps she-keeps | E-mail | Web | 31. října 2015 v 1:36 | Reagovat

Líbí se mi tvůj článek. Přidávám ho do výběru na téma týdne. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama