Ideální svět

19. prosince 2015 v 19:16 | Deborah W
Co když mimo našeho světa existuje ještě jiný svět? Svět paralelní. Svět, do kterého proniknou jenom někteří jedinci a to ještě za určitých okolností, které nelze předem určit, a ani tak proto nelze předem říci kdy a proč nastanou. Zní to možná trochu zvláštně a zmateně, ale odkud se vzal Kaspar Hauser, který se jednoho rána roku 1828 objevil v ulicích Norimberku? Odkud se vzal Karel Novák? Další záhadná osoba, kterou v roce 1955 na česko-polských hranicích zadrželi pohraničníci. Kaspar Hauser, ač působil zanedbaně, uměl psát. Karel Novák, ač hluchoněmý, měl znalosti z několika různorodých oborů na velmi vysoké úrovni. Zatímco Kaspar Hauser připomínal "vlčí dítě", které někdo někde držel v ústraní a jednoho dne prostě a docela obyčejně vypustil na světlo světa, Karel Novák připomínal tajného agenta, jež byl dosazen na území v té době socialistického státu, za účelem špionáže. Ať tak, nebo onak, oba se objevili za záhadných okolností a oba i za nevyjasněných okolností tento svět opustili. Kaspara Hausera vylákal na osamělé místo jakýsi neznámý muž, kde ho bodl nožem, což byla příčina jeho smrti. Karel Novák se obával jakéhosi muže v černém a skonal za záhadných okolností, když u své přítelkyně nejprve zašel do koupelny a posléze padl mrtev k zemi a lékař nedokázal určit příčinu smrti. Vzali se tito dva muži z paralelního světa? Unikli snad nějakým nedopatřením, a proto byli raději zlikvidováni?
Údajně se kdysi poblíž vrchu Blaníku, který je opředen řadou mysterií, ztratil jakýsi muž. A když se znovu objevil, uplynulo v našem světě několik let, zatímco jemu se zdálo, že "pryč" byl sotva několik hodin.
Pokud je toto vše pravda, pak nelze o paralelním světě pochybovat. Možná, že tento paralelní svět, lze považovat za svět ideální, protože v něm jedinec získá znalosti a schopnosti, které by se v našem světě nikdy nemohl naučit. Ale, co když je právě ta ideálnost spíše prokletím, než přínosem? Co když se z něj právě proto někteří jedinci snaží uniknout, třeba jako Kaspar Hauser nebo Karel Novák? Co když je mnohem lepší zůstat tak trochu hloupým a nevědomým, než být téměř dokonalý ve všech oborech?
Nedávno opakovaná mysteriózní detektivka odhalila možné místo vstupu do paralelního světa. Jedná se o údajný střed urbanistického kříže staré Prahy. Jedna osa kříže spojuje chrám sv. Víta s rotundou sv. Longina a kolmo na tuto osu vede druhá mezi kostelem sv. Klimenta a již neexistujícím kostelem sv. Filipa a Jakuba, který se nacházel na Arbesově náměstí. Uprostřed těchto os, které tvoří shodnou délku dva tisíce čtyři sta metrů, stojí rotunda sv. Kříže. A tudy se údajně dalo sestoupit do světa "za oponou", který je snad světem ideálním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 19. prosince 2015 v 21:06 | Reagovat

O těchto dvou zajímavých případech jsem slyšela a zaznamenala jsem mnoho a mnoho teorií na toto téma. Jinak na myšlenku paralelního světa mě poprvé navedla kniha Sofiin svět, doporučuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama