Strach z vlastních myšlenek

8. září 2016 v 18:45 | Deborah W
Strach můžeme mít z těch myšlenek, které se nám honí hlavou jako vzpomínky na nějakou již prožitou událost, a nebo z těch, které nás teprve k něčemu nabádají, a to "něco" není zrovna to správné a pravé.
Jestli jsme se v minulosti dopustili něčeho, co nebylo zrovna správné, pak se nám myšlenky na to vynořují v podobě špatného svědomí. Pokud tedy svědomí máme a snažíme se s tou kterou věcí vyrovnat. Kolikrát asi každému, kdo někomu vědomě či záměrně ublížil v hlavě problesklo, jaké byly asi následky jeho chování a jednání? Kolikrát si asi kladl na srdce, že se pokusí to nějak napravit, protože jinak se nemůže myšlenek na ten čin zbavit a má z nich vlastně strach, jak jej neustále pronásledují?
A nebo naopak nám nedají spát myšlenky na něco, co se chystáme provést, ale o čem víme, že to není správné a v ostatních to může vyvolat pohoršení. Někdy se opravdu můžeme polekat toho, kam až mohou naše myšlenky zajít, čeho všeho bychom byli schopni. Právě to sebepoznání v nás může vyvolat strach, na který nedokážeme přestat myslet.
Na rozdíl od těch myšlenek na minulost, se dají myšlenky "na budoucnost" ovlivnit, a my je numusíme, ba někdy nesmíme uskutečnit.
Myšlenky, které v hlavě vytváříme se nám mohou prý, ať v dobrém nebo ve zlém vrátit, podle toho, na co myslíme a čemu dáváme průchod. Takže, díky síle dobré myšlenky, se nám mohou splnit některé sny a přání. Jestli ale budeme usilovat o naplnění zla, obrátí se všechno nakonec proti nám, a pak ze svých myšlenek můžeme mít strach právem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama