Rychle, rychle, běží čas

31. května 2017 v 18:55 | Deborah W
Většinou je to vždycky úžasné ráno. Město se probouzí, začíná pomalu pulsovat, naplněné očekáváním. Doprava, ať už automobilová, nebo městská, je pro tento den z centra nemilosrdně vytlačena. Mnohé ulice jsou přehrazeny železnými bariérami, tu a tam vznikají občerstvovací stanice. Na to všechno dohlíží z výšky vrtulník, jehož hřmící vrtule je slyšet široko daleko. Traséři nasedají na motocykly a náměstí se pomalu začíná plnit lidmi. Připínají si čísla, rozcvičují se, smějí se, odhadují soupeře i svoje vlastní síly, pokukují po trofeji pro vítěze.
Výstřel odstartuje celé to nedočkavé napětí v přesně stanovenou hodinu. Tisíce nohou zadupe po dlažbě a dlouhý duhový had se rozvlní v rytmickém běhu. Stejně tak se rozběhne i čas. Do čela se brzy dostávají ti nejzdatnější. Běh mají doslova v krvi. Na jejich rodném kontinentě je ještě dnes mnohdy zvykem překonávat dlouhé vzdálenosti právě během.
Čas běží v rychlém sledu. Střídají se ulice, nábřeží, mosty, historické domy kolem. Neodmyslitelná je kulisa fandících diváků. Spásná nabídka občerstvovacích stanic.
Rychle, rychle, běží čas. Zatímco vítěz zvládá proběhnout trať za dvě hodiny a nějakou tu minutu, těm málo zdatným to trvá i hodin sedm. Vítěz se vrací na náměstí, probíhá cílovou rovinou i cílovou páskou. To vše v záři reflektorů, v zájmu novinářů, s nadšením diváků. Ten, kdo doběhne poslední, už tuto výsadu nemá.
Den se přehupuje do své druhé poloviny. Ulice se pomalu a postupně zase vrací zpátky dopravě. Uklízecí čety rychle likvidují poházené kelímky, láhve a další odpadky a večer už mnohdy není ani stopy po tom, že se odehrála tato jedinečná událost.
Maratón, který má sice pouze jednoho vítěze, ale svým způsobem jsou v něm vítězi všichni zúčastnění. A vůbec nezáleží na to, jak rychle běželi, ani jaký měli čas.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Stvořitel všeho Stvořitel všeho | E-mail | Web | 31. května 2017 v 19:12 | Reagovat

Nenormalismus
Před 12 minutami    | GVKB
Vše co končí na ismus to je spojeno se snahou realizovat násilím nějaké ideály, problémem je že když zmizí násilí tak dochází k zániku toho, co končí na ismus, jde třeba o; feudalismus, kapitalismus, socialismus, komunismus, nacismus, hinduismus, altruismus, centralismus, egoismus, atd. problémem každé víry je to že nedomyslíme, co se bude dít, když tu víru násilím nastolíme.

Nenormalismus je založen na tom, že zde se vše bude točit okolo nenormality, v centru budou nejvíce nenormální jedinci, co jsou svému okolí fyzicky a psychicky nebezpeční. Ten kdo zde bude chtít být existenčně úspěšný, ten bude muset být nenormální, normální člověk bude zde sociálním ubožákem, který bude žebrat o to nejnutnější, ke svému přežití. Mnozí mohou skepticky namítnout, že taková nenormální ideologie, nemůže přeci ekonomicky v EU fungovat?

Představte si situaci, matka říká dceři v pubertě, podívej se na sebe, chováš se normálně, a tak z tebe nic v životě nebude, úspěšný je zde jenom ten, kdo je nenormální. Lidi už mají dost normálnosti, a potřebují změnu, v centru naší civilizace budou jenom lidi, co mají papíry na hlavu, protože byli dlouho léčení v psychiatrické nemocnici. Ono nemusíme chodit daleko, když se podíváme na to, kdo je dneska v EU politice a ekonomice, tak to vypadá, že se vše už připravuje pomocí nenápadné salámové metody, na nástup nenormalismu v EU.

2 Eliss Eliss | Web | 31. května 2017 v 19:16 | Reagovat

Mě běhání nebaví, ale chápu pocity lidí které to naplňuje :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama