Červen 2017

Nikdy se toho nevzdám

22. června 2017 v 19:38 | Deborah W
Je spousta věcí, které bychom vyhodili, kdybychom se nebáli, že je někdo jiný sebere. Jen si vzpomeňme na situaci, kolikrát v ruce otočíme některou věc, než ji dokážeme vyhodit a mnohdy to nedokážeme vůbec, protože, co kdyby se nám ještě mohla hodit. Takže úvodní okřídlené úsloví je mnohdy hodně pravdivé. Ovšem, bazírovat na věcech je také nesmysl, protože rubáš nemá kapsy a jednou si tam, na pomyslný druhý břeh, stejně nic neodneseme. Všechno, co vlastníme, vlastníme jen dočasně. A ač se nám třeba teď nechce některé již nepotřebné věci vyhazovat nebo rozdávat, stejně to jednou udělá někdo za nás, ale to už nám to bude jedno.
Ovšem, hromadění věcí s rozvahou. Přílišné hromadění už hraničí s dušení nemocí. Vybavují se mi televizní záběry na byty takto vyšinutých lidí, které byly od podlahy po strop přecpány vším možným a dotyčný jedinec tam sotva otevřel vchodové dveře. Tak takhle rozhodně ne.
Vztah materiální má ale svůj protipól ve vztahu duševním. A pokud je materiální vlastnictví omezené, pak to duševní má možnosti bez hranic. Nikdo Vás nikdy nemůže přinutit, abyste se vzdali třeba svého vlastního názoru, náboženského vyznání, přesvědčení, snu, touhy po něčem. Samozřejmě, v mezích možností budete mnohdy muset krotit houbku všech jmenovaných, ale z mysli Vám je nikdo nesebere.
V hlavě je budete pořád mít, a pokud řeknete nikdy se toho nevzdám, bude to pravda. Ovšem jen do okamžiku, než názor změníte. Takže nikdy, neříkej nikdy.

Protančená noc

22. června 2017 v 19:22 | Deborah W
Protančená noc je široký pojem. Záleží na tom, co všechno si pod tím můžeme a dokážeme představit. Pokud pominu tanec v některém klubu, kde se jedinci vlní podle namixované hudby a propadají se mnohdy do jakéhosi tanečního deliria, pak jsou tu další s tancem spojené zábavy. Samotná taneční zábava, ať už v podobě mysliveckého, hasičského, sokolského, zahrádkářského (a dalšího - omlouvám se všem, které jsem nejmenovala) plesu, byla a je většinou doménou venkova, ale nejen jeho. Sejdou se tam sousedé, známí i přespolní. Baví se, tančí, a jelikož bývá součástí většinou tombola, vyhrávají i ceny. Mnohdy se celé toto veselí protáhne do ranních hodin. Stejně tak jako maturitní plesy jsou mnohdy spojené s "protančenou" nocí. Jsou tu i soutěže v taneční výdrži, jak dlouho kdo dokáže tančit, než "padne", a silní jedinci s dostatkem energie mnohdy jistě dokážou protančit noc. Tančit se dá i kolem něho, jako tak zvaný "tanec kolem zlatého telete". Přirovnání, kdy si někdo někoho staví na pomyslný piedestal a pak kolem něj doslova tančí (většinou jde o příměr patolízalství). I Hvězdy, když tančily, nedotančily svůj tanec s koncem televizního přenosu o desáté večerní, ale mnohdy "tančily" ještě někde dál až do rána. Tanec je, jak známo zábava společenská. A tance lze dělit na mnoho kategorií. Je na každém jedinci, který druh tance si vybere, který je mu nejbližší. A pak protančí třeba celou noc. Pokud mu energie stačí.