Temné dny minulosti

25. září 2017 v 17:34 | Deborah W
Dobou temna byl údajně středověk, kdy se dělo plno nepřístojností nasměrovaných nejen proti jednotlivcům, ale i proti skupinám lidí. Ale protože historie se opakuje, stejné věci se děly i v docela nedávné době a stále zůstávají jako nesmazatelné memento v paměti dosud žijících lidí.
Nejen historie má své temné dny, ale i každý z nás si v sobě neseme vzpomínku na nějaký den, který bychom nejraději ze své minulosti vymazali. Na den, který byl alespoň pro nás temný. Ať jsme v něm ztratili někoho blízkého, rozešli se s osobou, se kterou jsme dosud "společně kráčeli", nebo jsme přišli o něco, na čem nám hodně záleželo, či přišli o práci, která nás bavila, případně sami spáchali něco, na co nejsme vůbec pyšní. Takové dny vytěsňujeme ze své paměti. Zatímco hezké vzpomínky se nám neustále vrací, vzpomínky na tzv. "temné dny" si naštěstí pamatujeme jen útržkovitě. I tak se ale takové temné dny minulosti zapsaly do naší paměti a tu a tam se nám znovu připomenou.
A jelikož temné dny si v životě prožije každý, tak si lze jen přát, aby jich bylo co nejméně a aby se z paměti vynořovaly jen jako občasná vzdálená vzpomínka a ne jako každodenní noční můra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. září 2017 v 20:11 | Reagovat

Také ti přeji co nejméně temných dnů! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama