Chci být víc než...

30. listopadu 2017 v 18:13 | Deborah W
Motivace. Tu si lze za tímto souslovím představit. Touha být lepší než rodič, sourozenec, kamarád, obdivovaná osoba. Zkrátka, touha něco dokázat, vystoupit z průměrnosti, někdy i podprůměrnosti.
Těžko říct, zda si tuhle větu říkají i lidé, kteří spoléhají jen na dávky, kdy přijdou s nataženou rukou na úřad a čekají, že se o ně někdo postará. Mnohdy tvrdí, že pracovat nemohou proto a proto, ale mnohdy je to jen jejich výmluva, nechuť zařadit se do normální společnosti. Jak je možné, že pracuje i mnoho vozíčkářů a zdravotně postižených, kteří by právem mohli říkat, že to a to nemohou dělat? A přesto nespoléhají na invalidní důchod, zatímco zdraví "nepřizpůsobiví" chtějí dostávat peníze za nic. Stimul "chci být víc než..." u nich neplatí a zřejmě nikdy platit nebude. Vymluví se, že v místě, kde žijí není práce, nebo by museli dojíždět, nebo nemohou nabízenou práci přijmou, prostě tisíce výmluv, proč to nejde.
Chci být víc než... si mnohdy říkají i mladí lidé pocházející z malých vesnic, kde nevidí perspektivu. Vydávají se proto do měst, nejprve za studiem, pak i za prací, a tady bohužel dochází někdy k tomu, že proto, aby někteří takovýto jedinci udělali kariéru, jdou tzv. přes mrtvoly. Jistě, silnější a schopnější vyhrává. Ovšem jistý kodex slušnosti a etiky by měl být zachován, protože takováto vítězství mimo fair play jsou sice vítězství, ale vítěze samotného nemohou těšit. A i jemu se může vbrzku stát, že bude smeten někým silnějším, schopnějším a hlavně bezpáteřnějším.
Chci být víc než... by tedy mělo vycházet jen z těch nejlepších pohnutek, kdy si stanovíme cíl a snažíme se jej dosáhnout. Mělo by být motivací, hnacím motorem, pro lenochy k výkonu a pro ctižádostivé k tomu, aby hráli "fér".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. listopadu 2017 v 21:32 | Reagovat

Je smutné že někdo jen celý život parazituje na dávkách a stačí mu to :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama