Vzpomínky na základní školu

30. listopadu 2017 v 18:00 | Deborah W
Když jsem chodila na základní školu, nebyla ještě inkluze, tudíž kdo nestačil výuce, skončil ve zvláštní škole. Pár takovýchto jedinců, kteří ve druhé třídě "přešli", jsem zažila, a nebylo na tom nic divného a nikdo se nad tím nepozastavoval. Stejně tak, jako ti nejlepší přecházeli zase po druhé třídě do jazykové školy, a také to nikomu nepřipadalo zvláštní.
Kluci ve třídě samozřejmě zlobili, ale bylo to takové to zlobení, kdy se poprali kvůli nějaké kravině. Dostali za to obvykle poznámku nevo záhlavec od učitelky, ale nikoho z nich nenapadlo si doma ztěžovat, jak ho ta "zlá učitelka napadla a zřejmě si na něj zasedla". Moc dobře věděli, že doma by to ještě slízli za to, že žalují a lžou. A taky to bylo normální a vychovávalo to ke slušnosti a vědomí, nést si za své činy následky v podobě nějakého trestu.
Vzpomínám si na školy v přírodě, kdy jsme vyráželi obvykle někam do hor. Dopoledne se učilo, odpoledne jsme byli venku.
Ve škole nepanovala šikana, alespoň já jsme se s ní nikdy nesetkala. Ve škole to bylo takové normální, i když jsme na učení samozřejmě nadávali. Se spolužáky jsme základkou prošli tak nějak v pohodě, i když jsme byli asi jako všichni ostatí "nejhorší třída", jak učitelé někdy tvrdili, ale to tvrdili opravdu asi všem.
Vzpomínek na základní školu je hodně a jsou to vzpomínky na dobu, která je už dávno pryč a na kterou se už opravdu jen hezky vzpomíná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama