Co kdyby

20. prosince 2017 v 17:29 | Deborah W
Když 14. října minulo Zemi neznámé vesmírné těleso doutníkového tvaru, kterému vědci začali přezdívat Oumuamua, lovci záhad se zaradovali. Co kdyby to díky svému podivnému tvaru bylo UFO? Na průzkumu tohoto tělesa se podílel i profesor Stephen Hawking, který by tak rád mimozemšťany objevil. Ale, nakonec se ukázalo, že těleso bylo jen kusem skály, která milióny let putuje vesmírem. Takže z mimozemšťanů zase nic nebude.
Co kdyby ale jednoho dne skutečně přiletěli? Byli by to dobráci jako byl E.T.Mimozemšťan a nebo agresívní bestie jako Vetřelec?
Možná si to na Zemi malujeme moc narůžovo a jejich přílet si představujeme třeba jako návštěvu sousedů. Přiletí, nějak se s nimi dorozumíme, vyměníme zkušenosti, dozvíme se něco o vesmíru, zdokonalíme se v technice. To je to, co bychom chtěli, ale skutečnost může být docela jiná. Ať by přiletěli s dobrými či zlými úmysly, vždycky by to představovalo riziko. V podobě bakterií, které by s sebou přinesli a na které my nejsme zvyklí, což by mohlo znamenat zkázu lidstava. Třeba mimozemšťané ale vůbec nemají podobu jakou si dovedeme představit. Možná se pohybují v docela jiném čase a prostoru. A nebo vůbec nejsou.
Představa, že jsme ve vesmíru sami je sice málo pravděpodobná, ale co když tomu tak je. A nebo nás mimozemšťané dávno pozorují, ale za návštěvu jim nestojíme.
Ať tak či tak, co by následovalo, kdyby se jednoho dne skutečně objevili? Jistojistě panika. Rovnováha světa by se vychýlila, světové vlády by se otřášly v základech. Jeden mocnář před druhým by soupeřil v tom, komu dají mimozemšťané přednost. Následovaly by otázky typu - Co od nich můžeme čekat? Jsou přátelští nebo nás zničí? Jak se k nim máme chovat? Jak s nimi komunikovat? A co by s námi udělalo asi to, kdybychom se dověděli odkud pocházejí? Zřejmě nic, protože nekonečnost vesmíru si neumíme představit. Navíc by v nás určitě budili strach, protože by byli na mnohem vyšší úrovni, než my, když by dokázali překonat nepřekonatelné vzdálenosti. A to my zatím nedokážeme.
Možná je tedy lepší na sebe příliš neupozorňovat, aby se co kdyby nestalo skutečností. Vyhlídky na setkání s jinou civilizací nejsou totiž nijak nadějné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama